• Z kompasem po twórczość

• Innowacja realizowana w klasie 1a

Dziecko rozpoczynające edukację szkolną ciekawe jest wszystkiego, co uwidacznia wielością zadawanych pytań, chęcią bycia aktywnym. To zainteresowanie poznawcze chciałabym pogłębiać, kształtować, rozszerzać, umiejętnie podsycać, nie pozwalać na wygaśnięcie propagując i opierając pracę z dziećmi o nowoczesne metody, w tym działalność manualną

Wyjście naprzeciw potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców jest fundamentem pracy dydaktyczno – wychowawczej naszej szkoły, stąd projekt profilowania prac poszczególnych zespołów klas. Twórczość plastyczna to jeden ze sposobów odnalezienia harmonii w dobie coraz częstszych obserwacji napięcia emocjonalnego uczniów oraz umożliwienia im realizowania siebie, ich talentów oraz doskonałej zabawy.

1. Założenia ogólne:

• Rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych.
          • Doskonalenie sprawności manualnej i percepcyjnej,
          • Zaspokajanie i stymulowanie aktywności twórczej.
          • Wprowadzenie dziecka w świat kultury i sztuki.
          • Wpływanie na wszechstronny rozwój dziecka.
          • Umożliwienie zdobycia nowych kompetencji i wykorzystania ich w przyszłości przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

2. Cele i umiejętności uzyskane w wyniku wdrożenia innowacji:

Cel główny:

• Dążenie do ukształtowania umiejętności interpersonalnych, budowania samoświadomości, podejmowania decyzji oraz umiejętności radzenia sobie i kierowania stresem.

Cele szczegółowe:

• Rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych.
          • Doskonalenie sprawności manualnej i percepcyjnej,
          • Zaspokajanie i stymulowanie aktywności twórczej.
          • Wprowadzenie dziecka w świat kultury i sztuki.
          • Wpływanie na wszechstronny rozwój dziecka.
          • Poznawanie malarstwa, rzeźby, architektury.
          • Wyrażanie własnych myśli i uczuć w różnorodnych formach plastycznych.
          • Przygotowanie do korzystania z medialnych środków przekazu.