• KLASA I SPORTOWA

ref="https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/

WYNIKI TESTU SPRAWNOŚCI KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ SPORTOWEJ 2024/2025:

Wynik_testu_sprawnosciowego_kl._1-_koszykowka.docx

wyniki_testu_sprawnosciwego_kl._1_-_akrobatyka.docx

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów

ubiegających się o przyjęcie do klasy I sportowej odbędzie się

14 marca 2024 r. o godz. 17.00

UWAGA

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Stosowne zaświadczenie należy przedstawić przed przystąpieniem dziecka do próby sprawnościowej.

Na test sprawności uczestnicy przynoszą strój i obuwie sportowe.

W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 W NASZEJ SZKOLE POWSTAJE KLASA PIERWSZA SPORTOWA O PROFILU KOSZYKÓWKA DLA CHŁOPCÓW I AKROBATYKA DLA DZIEWCZYNEK.

W klasie sportowej uczniowie realizują zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo: 3 godziny są przeznaczone na realizację podstawy programowej, a 7 godzin na ukierunkowane szkolenie sportowe.

W czasie zajęć pracujemy nad:

• poprawą sprawności fizycznej
          • rozwojem psychicznym i emocjonalnym.

Akrobatyka to wielopłaszczyznowe zajęcia rozwijające wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Zajęcia poprawiają sprawność fizyczną,  równowagę, koordynację, elastyczność i precyzję ruchów. Pozytywnie wpływają na rozwój i budowę ciała. Ćwiczenia z akrobatyki to także pokonywanie własnych lęków i słabości, kształtowanie charakteru, nauka zachowania dyscypliny i skupienia.

Koszykówka  poprawia kondycję i dynamikę, rozwija gibkość, proporcjonalnie rozwija mięśnie ciała. Dzieci na boisku uczą się współpracy, świadomości obowiązków i przewidywania sytuacji.

Obok zagadnień z zakresu techniki i taktyki piłki koszykowej realizujemy wiele dyscyplin sportowych między innymi: lekkoatletykę, gimnastykę, piłkę nożną, unihokej. Doskonalimy i uczymy dzieci nowych umiejętności poprzez gry     i zabawy ruchowe.

Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy i nauczyciele, a wysiłek fizyczny dostosowujemy do wieku i możliwości ucznia.

Liczba godzin wychowania fizycznego jest równomiernie rozłożona w całym tygodniu nauki, by umożliwić dzieciom warunki do ćwiczeń i nauki.

Zapraszamy do obejrzenia filmików z naszych zajęć:

sport1.mp4

sport2.mp4

sport3.mp4

Sporto4.mp4

Sport5.mp4

Test sprawności koszykówka: Test_sprawnosci_fizycznej_do_klasy_1_-_koszykowka.docx

Test sprawności akrobatyka: TESTY_NABOROWE_DLA_KLAS_SPORTOWYCH_-_akrobatyka.docx