• Doradztwo zawodowe

Wybieram szkołę ponadpodstawową i zawód – znajduję pracę

Doradztwo zawodowe w Szkole Podstawowej Nr 369 w Warszawie

Cele główne

Doradztwo zawodowe w Szkole Podstawowej Nr 369 w Warszawie ma za zadanie pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w wyborze optymalnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Doradztwo zawodowe w naszej szkole kładzie nacisk na uświadomienie uczniowi typu osobowości i poszukiwaniu ścieżki zawodowej zgodniej z osobowością. Uczymy,  że posiadając cechy współcześnie uznawane za niemodne na rynku pracy (tj. nieśmiałość, apatia), nie należy zmieniać swojego typu osobowości na cechy powszechnie uznawane za gwarancję sukcesu ( tj. bycie asertywnym, twórczym, dynamicznym, otwartym). Uczymy, że rynek pracy posiada bogatą ofertę dla wszystkich typów osobowości.

W ramach doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej Nr 369 w Warszawie:

• Opowiadamy na pytania rodziców:

- jak pomóc dziecku wybrać właściwą szkołę i zawód?
          - czego rodzice potrzebują, aby doradzać własnemu dziecku?

• Przekazujemy wiedzę z naciskiem na fakty, pomijając własne przekonania i doświadczenia.
          • Uczymy uczniów myśleć – stosując zasadę:

Ja podpowiadam, ty wybierasz jak chcesz. Miej świadomość, że poniesiesz skutki ewentualnych „złych” decyzji.

• Uświadamiamy, że decyzje ścieżki edukacyjnej i zawodowej podjęte dzisiaj nie są decyzjami podjętymi na całe życie.
          • Skupiamy się na doradztwie zarówno w zakresie poszukiwania pracy u pracodawcy, jak i zachęcamy do otwierania własnych biznesów.
          • Doradztwa zawodowego uczymy na każdym etapie edukacji:

- w oddziałach przedszkolnych uświadamiamy, że każdy zawód jest potrzebny
          - w klasach 1-3 skupiamy się na poszukiwaniu własnego ja
          - w klasach 4-6 poszukujemy zawodów, które pasują do uczniów
          - w klasach 7-8 skupiamy się nad analizą kwestii „moja szkoła-mój zawód”.

• Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie pogłębiającym informacje o zawodach oraz rozwijaniu umiejętności planowania własnej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
          • Bierzemy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery organizowanym rokrocznie w październiku.

Efekty osiągnięte przez uczestnictwo w doradztwie zawodowym

- dostać się do szkoły - uczyć się zawodu
          - skończyć szkołę - pracować w zawodzie

Indywidualną pomoc z doradztwa można uzyskać w:
          Centrum Informacji i Doradztwa Młodzieżowego w Pałacu Młodzieży, Plac Defilad 1, tel. 22 656 66 48

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA nr 3 ul. FELIŃSKIEGO 15 (BIELANY)

zaprasza
          UCZNIÓW wraz z RODZICAMI na BEZPŁATNE KONSULTACJE INDYWIDUALNE w ZAKRESIE DORADZTWA ZAWODOWEGO.

Na spotkanie umawiamy się telefonicznie.

WEJDŹ< SPRAWDŹ< MOŻE ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE: