• Informacje o klasach dwujęzycznych

• Nauczanie dwujęzyczne

Klasy dwujęzyczne to klasy, w których uczniowie mają zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego.

Dwujęzyczność polega również na nauczaniu poszczególnych przedmiotów, zarówno w języku ojczystym, jak i obcym oraz dążeniu do posługiwania się swobodnie w mowie i piśmie dwoma językami: językiem ojczystym i językiem obcym.

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji uczniów do oddziałów dwujęzycznych są udostępnione na stronie

W jaki sposób realizowane jest nauczanie dwujęzyczne w naszej szkole?

1. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w wymiarze 5 godzin tygodniowo z podziałem na poziomy zaawansowania:

- w 7 klasie - 3 godziny realizacja podstawy programowej i 2 godziny realizacja międzynarodowego projektu Global Scholars.

- w 8 klasie - 3 godziny przeznaczone na przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty i 2 godziny realizacja podręcznika na poziomie B1+/ B2.

1. Lekcje fizyki i chemii nauczane są dwujęzycznie, tzn. w języku polskim i języku angielskim.
          2. Uczniowie poznają historię, literaturę i kulturę krajów anglojęzycznych.
          3. Prowadzona jest współpraca międzynarodowa - Projekt Global Scholars.
          4. Uczestniczymy w warsztatach językowych na Malcie i wyjazdach turystyczno -  edukacyjnych do Wielkiej Brytanii.
          5. Współpracujemy z Ambasadą Amerykańską i American Warsaw Center - ‘Meet America’- spotkanie z przedstawicielem ambasady Amerykańskiej na temat kultury i historii Stanów Zjednoczonych oraz możliwości wyjazdu i uzyskania stypendium  w Stanach Zjednoczonych.
          6. Wyjścia do teatru na spektakle w języku angielskim.
          7. Konkursy związane z językiem angielskim:

- Kuratoryjny konkurs z języka angielskiego,

- Olimpiada z języka angielskiego dla Juniorów,

- Mazowiecki Lingwistyczny Konkurs języka angielskiego,

- Ogólnopolskie konkursy: Olimpus, Multitest, Galileo i Albus.

1. Przy 5 godzinach styczności z językiem angielskim tygodniowo uczeń może opanować język angielski na poziomie B2 według europejskiego poziomu biegłości językowej

Prezentacja - szczegółowe informacje o nauczaniu w klasach dwujęzycznych:

Prezentacja 2022.pptx